Про морози варто подумати заздалегідь

дом из газоблоков

Пористобетонні блоки можна використовувати не лише для утеплення стін, але і як високоефективний стінний матеріал.

Фахівці знають, що турботи про майбутню зиму починаються ранньою весною. Велика частина робіт з підготовки до зимового опалювального періоду йде на утеплення наших будинків і квартир, а саме – стін, вікон, дверей, горищ, балконів.
Одні вважають, що утеплювати стіни варто з внутрішньої сторони – це простіше, але зменшується площа приміщення. Інші справедливо доводять, що утеплювати необхідно зовні – але це значно складніше і дорожче. Виконати зовнішнє утеплення 9-ти й 16-ти поверхових будинків без державного фінансування і участі спеціалізованих організацій в такому випадку практично неможливо.

Якщо утепленням квартири у міру своїх можливостей займеться її господар, то частину стін можна утеплювати з внутрішньої сторони, частина зовні, з боку балконів і лоджій, тобто з врахуванням технічних і фінансових можливостей. У деяких вітчизняних квартирах стіна кухні, ванни і туалету – це бетонна панель, із зовнішнього боку вона примикає до сходів і шахти ліфта. Як тільки восени похолодає, стіна на кухні починає “плакати”. У морози температура її поверхні досягає від 0 до 10°. Цю стіну, а вона складає майже 1/3 зовнішніх стін квартири, можна досить просто і дешево утеплювати самостійно за допомогою термоблоків з газобетону (термоблоку).
Розміри термоблоків зручні в роботі, а легка вага дозволяє швидко вести кладку. Довжина блоків 60 см, висота 30 см, товщина 10 см, важить такий блок до 8 кг Він легко пиляється пилкою, рубається сокирою, що дозволяє по місцю вирізувати заготовки необхідної форми і розмірів. Кладка термоблоків виконується на цементно-пісочному розчині, на обкладання стін достатньо одного мішка цементу.

Результат від утеплення очевидний, через три дні – при 20-ти градусному морозі стіна у ванні й на кухні перестає “плакати”. Природно, з позиції рядового мешканця, можна сказати, що утеплення житла – справа державна, начебто все так. Але за опалювання сьогодні платимо ми, а по-суті платимо не за тепло, а за холод. Якщо враховувати, що лічильники по обліку тепла спочатку будуть встановлені на весь будинок, а в майбутньому в кожну квартиру, то навіть часткове утеплення квартир стане виправдано, тим більше приватизованих.
Із застосуванням термоблоків можна утеплювати також стіни і стелі садибних будинків, дач, гаражів і інших “сухих” приміщень. Вартість 1 м 3 термоблоков близько 350 гривень, це вистачає для утеплення 10 м.кв. стіни.