Цвіль на бетоні

plesen_na_betone

Будь-який вид цвілі може створити серйозний ризик для здоров’я вас і вашої родини. Отже, якщо ви бачите плісняву, що розповзається по поверхні бетону, обов’язково прийміть невідкладні заходи, щоб виправити ситуацію. Але найкращий спосіб уникнути цвілі – це запобігти її появі. Ось декілька підказок, що робити з цвіллю на бетоні.

Небезпеки

Спори цвілі можуть серйозно нашкодити здоров’ю людей, схильних до алергії і дихальних проблем (як наприклад астма), і вони можуть викликати температуру, головні болі та інші схожі на грип симптоми. Якщо хто-небудь в будинку відмітив ці симптоми, то, можливо, у вас завелася цвіль. Довірте перевірку свого будинку професіоналам, тому що цвіль може бути оманливою: вона існує, навіть якщо ви її не бачите. Велике скупчення цвілі має очевидні ознаки (темні чорні плями, сіра гнилизна), ще більша частина її невидима і ховається у важкодоступних місцях. Кожного разу, коли маєте справу з цвіллю на бетоні, приймайте належні запобіжні засоби. Завжди носіть рукавички, протигази, і захищайте очі.

Запобігання

Цвіль часто виникає внаслідок надмірної вологи або стоячої води, після затоплення або витоків води. Перший крок в ліквідації цвілі – знайти і відремонтувати будь-які витоки і відкачати застояну воду. Також, ви, можливо, захочете зробити свій бетонний будинок водонепроникним за допомогою спеціальної продукції, яка продається в магазинах. Щоб запобігти конденсації вологи, ізолюйте області ризику і створіть хорошу вентиляцію в темних, вологих приміщеннях (підвали і гаражі), використовуючи вентилятори, сушки, або інші системи вентиляції, щоб волога не накопичувалася.

У підвалах зазвичай заводиться бетонна пліснява, тому не варто вистелити килимами ці приміщення, тому що пліснява може легко завестися у волокнах тканини. Щоб попередити затоплення, переконаєтеся, що весь трубопровід і системи ринви належним чином відводять воду від будинку. Можна також закрити поліетиленом вікна підвалу, щоб перешкодити проникненню грунтових вод. Також, уникайте зберігання паперів, одягу, або інших матеріалів, які так любить цвіль, в цих схильних до вогкості приміщеннях.

Видалення цвілі

Більшість видів цвілі на бетоні можна відчистити сильним розчином вибілювача, але це теж ризик для здоров’я. І навіть після використання цієї звичайної домашньої хімії, багато невидимої цвілі може залишитися у важкодоступних місцях. Тому найкращий спосіб позбутися цього (особливо на великих площах забруднення) – звернутися до професійного підрядчика. Переконаєтеся, що ці підрядчики добре навчені у сфері видалення цвілі і наймайте дві різні компанії: одну для обстеження, одну для прибирання. Можливо, виникне конфлікт інтересів, якщо підрядчик по видаленню обстежуватиме ваш будинок на присутність цвілі, так що проконсультуєтеся з окремим професіоналом перед тим, як наймете фахівця з видалення цвілі.