Види цементних сумішей

cementnyje_smesi

Відомо, що цемент – головний інгредієнт (поряд з піском, гравієм, водою, та іншими можливими добавками) для бетонних сумішей. Коли ви говорите про готовому виробі, “бетон” – правильний термін, хоча люди часто говорять “цемент”, маючи на увазі те ж саме. Різні види сумішей для цементу використовуються, щоб сформувати різні типи бетону, які можуть використовуватися в різних конструкціях.

Суміш для будівельного розчину

Будівельний розчин можна виготовити за допомогою тільки води, цементу і піску (в основному в таких пропорціях: одна частина води, дві частини цементу і три частини піску). Цю бетонну суміш використовують для цегельних або кам’яних кладок, які відрізняються довговічністю. Для кращої оброблюваності і вологостійкості до такої суміші можна додати гашеного вапна.

Цементна суміш для тротуарів

У цементну суміш для алей або доріг окрім піску і води часто додають гравій. Рецепт такий – одна частина цементу, дві частини піску і три частини гравію. Вода – визначальний фактор у створенні хорошої суміші, тому що занадто велика її кількість ослабить бетон, а надто мале зробить його густим і утруднить обробку. Правильні пропорції підібрати важко, з цього початківцям корисно буде використовувати суху бетонну суміш з позначками, яку кількість води необхідно додавати на один мішок.

Інші види цементних сумішей

У певних пропорціях, і разом з різними інгредієнтами цементні суміші використовуються для створення таких продуктів, в якими ви ймовірно знайомі. Якщо змішати цемент з піском і целюлозним волокном, вийде плита для зовнішньої обробки будівель (сайдинг), відома також як волокнистий цемент. Цемент, змішаний з гіпсом, можна використовувати як штукатурку на різних видах кладки для створення гладкої поверхні.

Добавки в бетонні суміші та декоративний бетон

Стандартний сірий бетон можна обробити різноманітними способами. Оголений заповнювач, який залишає на верхньому шарі різноколірні камені, доступний в декількох різних кольорах. Можна також змішати кольору в бетоні, або нанести фарбу або плівку після того, як бетон вже залитий. Бетон також можна витравити кислотою або штампами, щоб він нагадував інші матеріали як наприклад плитка, граніт, цегла, або кругляк.

Одна з новітніх тенденцій в кухнях – бетонна стільниця. Вони надзвичайно тверді і надійні, але виглядають зовсім не схоже на бетон, до якого ви звикли. Такі стільниці створюються за індивідуальним замовленням і є одними з найбільш оригінальних кухонних атрибутів. Візьміть до відома, однак, що ці краси часто коштують стільки ж, або навіть більше, ніж інші популярні варіанти як, наприклад, граніт!

Головна

Пінобетон